راه اندازی سامانه جامع تشکل های دانشجویی در دانشگاه تهران

به گزارش راوه بلاگ، معاون فرهنگی دانشگاه تهران از راه اندازی سامانه جامع تشکل های دانشجویی این دانشگاه تا سه هفته آینده خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه، مراجعات حضوری و درخواست های کاغذی دانشجویان و تشکل های دانشجویی در حوزه فعالیت های فرهنگی حذف خواهد شد.

راه اندازی سامانه جامع تشکل های دانشجویی در دانشگاه تهران

دکتر مجید سرسنگی در گفتگو با راوه بلاگ، ضمن بیان این مطلب به تشریح برنامه های فرهنگی دانشگاه تهران در دوران تعطیلی دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: انجام بخشی از برنامه های فرهنگی دانشگاه مستلزم حضور دانشجویان در محیط دانشگاهی است، بنابراین با توجه به شیوع کوروناویروس و تعطیلی دانشگاه ها ، طبیعتاً بخشی از برنامه های فرهنگی ما نیز تعطیل شده است اما هنوز بخش های ستادی دانشگاه برنامه های فرهنگی خود را پیگیری می کنند.

وی همچنین از برنامه دانشگاه تهران برای حذف مراجعات حضوری و مکاتبات کاغذی دانشجویان و تشکل های دانشجویی در حوزه فعالیت های فرهنگی خبر داد و گفت: در این زمینه ما سامانه جامع تشکل های دانشجویی را طراحی کردیم که این سامانه حدود سه هفته آینده راه اندازی خواهد شد.

به گفته دکتر سرسنگی، سامانه فوق ابتدا به شکل آزمایشی فعالیت خود را آغاز می کند و بعد از رفع ایرادات احتمالی به صورت سراسری در دانشگاه تهران فعال خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران همچنین خاطرنشان کرد: با راه اندازی این سامانه، شبکه های الکترونیکی در سطح دانشگاه تهران ایجاد می شون که تمامی تشکل های دانشجویی تحت پوشش این شبکه قرار خواهند گرفت و این شبکه کمک خواهد کرد فرایند کاری طولانی، درخواست های مکتوب و اداری آنها در حوزه فعالیت های فرهنگی کاهش پیدا کند به طور کلی سیستم نامه نگاری و حضور فیزیکی دانشجویان با راه اندازی این سامانه حذف می شود.

دکتر سرسنگی در انتها خاطر نشان کرد: سامانه فوق یک سامانه اتوماسیون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران- نگارستان است و در این سامانه افزون بر تشکل ها، به کل دانشگاه خدمات ارائه خواهد شد، البته عنوان دقیق سامانه فعلا نهایی نشده است.

وی در ادامه تاکید کرد: سعی می کنیم از پتانسیل فضای مجازی برای پیگیری فعالیتهای فرهنگی دانشجویان دانشگاه تهران استفاده کنیم تا آنها بتوانند برنامه های فرهنگی و هنری خود را از طریق سیستم الکترونیکی و یا فضای مجازی پیگیری کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 734

به "راه اندازی سامانه جامع تشکل های دانشجویی در دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه جامع تشکل های دانشجویی در دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید