در آستانه شروع سال تحصیلی تازه: آیا اینترنت شاد رایگان است؟

به گزارش راوه بلاگ، کمتر از دو هفته دیگر، سال تحصیلی نو 1400-1401 شروع می شود؛ دومین سال تحصیلی که به صورت مجازی برای دانش آموزان شروع خواهد شد و باز والدین ان ها درگیر اینترنت شاد و هزینه های استفاده از آن می شوند.

در آستانه شروع سال تحصیلی تازه: آیا اینترنت شاد رایگان است؟

در دو سال و نیم اخیر، بارها مسئله هزینه اینترنت شاد بر سر زبان ها افتاده است و برخی آن را رایگان و برخی دیگر پولی دانستند. در روزهای اخیر هم نشستی برای بررسی شرایط پلتفرم آموزشی شاد برگزار شد که در آن عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسعود همدانلو قائم مقام رگولاتوری، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول و کنندگان این سازمان ها شرکت کردند.

وزیر ارتباطات در این نشست، استفاده از شاد را تجربه ای مثبت دانسته و گفت تلاش می کنند تا امسال هم اینترنت شاد رایگان باشد. البته، وزیر به این نکته هم اشاره کردند که باید منابع مالی این طرح و ساز و کار آن ها هم معین شود و در صورت تامین منابع مالی آن می توان استفاده از اینترنت شاد را رایگان دانست.

با توجه به صحبت های اخیر وزیر ارتباطات؛ دقیقا معین نیست که خاتمه هزینه اینترنت شاد رایگان باقی خواهد ماند یا خیر!

سرپرست وزارت آموزش و پرورش هم با اشاره به اینکه راه اندازی شبکه شاد و آموزش مجازی، یکی از دستاورد های کشور در دوران کرونا است، گفت: رایگان بودن شبکه شاد اصل مهمی در این حوزه است که با اجرایی نشدن آن، ممکن است دانش آموزان منطقه ها محروم کشور، آموزش مجازی را از دست بدهند.

با توجه به صحبت های وزیر ارتباطات و البته رئیس جمهور که چندی پیش گفته بود شاد یک پلتفرم مکمل آموزشی خوبی است؛ باید دید در آینده شرایط اینترنت شاد چه می شود.

منبع: شبکه چی
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2591

به "در آستانه شروع سال تحصیلی تازه: آیا اینترنت شاد رایگان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در آستانه شروع سال تحصیلی تازه: آیا اینترنت شاد رایگان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید