خطر انتقال کرونا به وسیله ساختمان های مجاور

به گزارش راوه بلاگ، تهران (پانا) - پژوهشگران مرکز کنترل پیشگیری بیماری چین تحقیقی را در مورد موارد انتقال کرونا به انجام رساندند که از احتمال خطر انتقال کرونا میان دو ساختمان مجاور به وسیله هوا حکایت دارد.

خطر انتقال کرونا به وسیله ساختمان های مجاور

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر اساس این گزارش، این تحقیق که بر پایه گزارشی از یک انتقال ویروس که در ماه مه در استان گوانگ دونگ گزارش شده، نخستین مورد محلی است که مورد تشخیص قرار گرفته و از وجود ویروس در دو ساختمان مختلف در بیمارستانی در گوانجو پیش از تشخیص حکایت دارد.

آنها دریافتند که مورد شاخص (اولین مورد محلی شناسایی شده) و یک تماس نزدیک (که بعداً به اسم یک مورد وارداتی تشخیص داده شد) در دو ساختمان مختلف در بیمارستان گوانجو قرار داشتند.

دانشمندان چینی گفته اند کووید-19 می تواند به وسیله هوا منتقل گردد؛ اما این انتقال به شکل معمول در فضا های محدود اتفاق می افتد؛ زیرا توالی ویروس نشان داد که ویروس هایی که این دو مورد را آلوده نموده اند منشأ یکسانی دارند.

بر همین اساس، این پژوهش می گوید باید توجه بیشتری به خطرات ذرات هوایی در ساختمان های نزدیک به هم داشت؛ همچنانکه بخش های ایزوله و منطقه ها سرپایی معمول در بیمارستان ها باید فاصله کافی را حفظ نمایند و بیمارستان ها باید برنامه ریزی جریان هوا در بخش های ایزوله را آنالیز کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2586

به "خطر انتقال کرونا به وسیله ساختمان های مجاور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر انتقال کرونا به وسیله ساختمان های مجاور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید