خبرنگاران یک منبع عراقی از طرح آمریکا برای تقسیم منطقه ای این کشور اطلاع داد

به گزارش راوه بلاگ، بغداد - خبرنگاران - یک منبع در عشایر عراق از کوشش آمریکا برای ایجاد اقلیم سنی در راستای اجرای طرح تقسیم منطقه ای این کشور اطلاع داد.

خبرنگاران یک منبع عراقی از طرح آمریکا برای تقسیم منطقه ای این کشور اطلاع داد

به گزارش خبرنگاران، پایگاه خبری المعلومه عراق امروز (چهارشنبه) به نقل از یک منبع عشایری بدون ذکر نام وی نوشت: یک سری نشست ها و کنفرانس ها زیر نظر آمریکا در استان اربیل در شمال عراق برای تشویق همگان به منظور قبول تشکیل یک اقلیم سنی برگزار شده است.

وی اضافه کرد: تعدادی از شیوخ استان الانبار در این نشست ها و کنفرانس ها در استان اربیل و زیر نظر آمریکاییها برای تبلیغ طرح تشکیل اقلیم سنی شرکت نموده اند. آمریکا بر این طرح در استان الانبار در غرب عراق برای تقسیم این کشور نظارت می نماید.

این منبع گفت: بعضی از شیوخ شرکت کننده در نشست های یاد شده با این رویکرد مخالفت نموده و آن را توطئه پلید آمریکا برای تقسیم عراق به منظور دستیابی به اهدافی دانسته اند که مردم عراق به خوبی از آن آگاهند و با تقسیم کشورشان تحت هر عنوانی مخالف هستند.

وی اضافه کرد: این نشست و کنفرانس ها در قالب سازمان های بشردوستانه وابسته به آمریکا تحت عنوان وحدت ملت برگزار می گردد، اما در باطن هدف از آن تقسیم عراق است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1585

به "خبرنگاران یک منبع عراقی از طرح آمریکا برای تقسیم منطقه ای این کشور اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک منبع عراقی از طرح آمریکا برای تقسیم منطقه ای این کشور اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید