خبرنگاران کرونا انتخابات مقدماتی ایالت ویسکانسین را 2 ماه عقب انداخت

به گزارش راوه بلاگ، نیویورک- خبرنگاران- شیوع گسترده ویروس جدید کرونا در آمریکا نه تنها فعالیت های اقتصادی و اجتماعی را مختل کرده بلکه کارزار بزرگ انتخاباتی این کشور را هم دستخوش تغییر کرده است و انتخابات مقدماتی را به تعویق می اندازد.

خبرنگاران کرونا انتخابات مقدماتی ایالت ویسکانسین را 2 ماه عقب انداخت

قرار بود روز سه شنبه در ادامه سه شنبه هایی که بزرگترین آن سوم مارس بود، انتخابات مقدماتی درون حزبی در ایالت ویسکانسین برگزار شود اما با افزایش فشارهای شهرداران محلی و گروه های فعال مدنی، همچنین امتناع بیشتر کارکنان شعب اخذ رای از حضور در پای صندوق ها، این ایالت روز دوشنبه گفت تاریخ برگزاری این انتخابات به 9 ژوئن تغییر کرده است.

کنگره ایالتی ویسکانسین که در کنترل جمهوریخواهان است این هفته پیشنهاد فرماندار را برای تعویق انتخابات رد کرد و حالا جمهوریخواهان تهدید کرده اند که پرونده را به دادگاه عالی آمریکا می کشانند.

فرماندار ویسکانسین که به رای اعضای جمهوریخواه کنگره ایالتی برای تصویب یک بسته حمایتی مقابله با کرونا نیاز دارد، پیش از این تمایلی نداشت از اختیارات اضطراری اش برای تعویق انتخابات که منجر به درگیری با جمهوریخواهان می شود، استفاده کند.

تا به امروز 16 ایالت اعلام کرده اند انتخابات خود را به خاطر شیوع کرونا در آمریکا به تعویق می اندازند.

تعداد مبتلایان به بیماری ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تا این ساعت، 356 هزار و 942 نفر اعلام شده است و 10 هزار و 504 نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انتخابات مقدماتی دموکرات ها، تا به امروز جو بایدن پیشتاز است و گفته می شود فشارها برای کنار کشیدن برنی سندرز دیگر داوطلب سوسیال دموکرات پیش از انتخابات مقدماتی دیگر ایالت ها رو به رجحان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 674

به "خبرنگاران کرونا انتخابات مقدماتی ایالت ویسکانسین را 2 ماه عقب انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا انتخابات مقدماتی ایالت ویسکانسین را 2 ماه عقب انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید