خبرنگاران شروط محسن هاشمی برای حضور احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش راوه بلاگ، تهران-خبرنگاران- عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران، درباره حضور احتمالی محسن هاشمی در انتخابات 28 خرداد ریاست جمهوری، گفت: ظاهرا هاشمی برای حضور در انتخابات دو شرط اطمینان از احراز صلاحیت و معرفی به عنوان گزینه جبهه اصلاحات را مطرح نموده است.

خبرنگاران شروط محسن هاشمی برای حضور احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری

محمد نمازی روز آدینه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرنگاران درباره اظهارات محمد عطریانفر درباره حمایت حزب کارگزاران از نامزدی محمد جواد ظریف، گفت: در پیگیری هایی که در این باره کردم به مستندی نرسیدم که نشان دهد این موضوع در شورای مرکزی حزب کارگزاران به تصویب رسیده باشد البته دور از ذهن نیست که موضوع نامزدی احتمالی ظریف مورد آنالیز قرار گیرد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران اضافه کرد: یکی از رسانه ها به نقل از من مصاحبه ای درباره حمایت از نامزدی ظریف از سوی حزب کارگزاران منتشر کرد که از این موضوع بسیار تعجب کردم اگر چه این موضوع را تکذیب نمی کنم. ظریف در صورت اعلام داوطلبی به احتمال قوی یکی از نامزدهای موردنظر حزب کارگزاران خواهد بود.

نمازی درباره احتمال نامزدی محسن هاشمی برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: هاشمی جزو نامزدهای اصلی حزب کارگزاران بود اما خودش قصد جدی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد. ظاهرا هاشمی برای حضور در انتخابات دو شرط مطرح نموده است که در صورت تحقق آنها به عرصه بیاید. شروط هاشمی درباره اطمینان خاطر از احراز صلاحیت از سوی شورای نگهبان و اجماع جبهه اصلاحات ایران است. اگر چه به اعتقاد من هنوز موضوع حضور هاشمی در عرصه انتخابات قطعیت ندارد.

وی درباره احتمال اعلام نامزدی سید مصطفی تاج زاده فعال اصلاح طلب برای انتخابات ریاست جمهوری و تفاسیر جناح رقیب از این رفتار، یادآور شد: در صحبتی که حدود دو، سه هفته پیش با او داشتم حرفش این بود که ما نامزد خود را معرفی می کنیم و در پی تأیید آن هستیم و اگر نشد، بعد تصمیم می گیریم. به تازگی هم صحبت های بسیاری درباره نامزدی تاج زاده عنوان شده و دوستان درپی مطرح کردن او هستند. تا جایی که می دانم او این موضوع را تکذیب ننموده است.

نمازی ادامه داد: از آنجا که شرایط آمدن سید حسن خمینی فراهم نشد، شاید همه احزاب عضو جبهه اصلاحات ایران تصمیم گرفته اند اگر نامزدی دارند برای ثبت نام اقدام کند و شاید بحث نامزدی تاج زاده هم بر همین اساس مطرح شده است. حسین مرعشی نایب رییس اول جبهه اصلاحات هم در مصاحبه ای بحث ائتلاف را به بعد از تأیید نامزدها موکول نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2279

به "خبرنگاران شروط محسن هاشمی برای حضور احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شروط محسن هاشمی برای حضور احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید