خبرنگاران حریرچی: کرونا شرایط پایتخت را قرمز کرد

به گزارش راوه بلاگ، تهران- خبرنگاران- معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شرایط کرونا در بیشتر استان ها به رنگ قرمز در آمده است و این یعنی فاجعه، گفت: البته فاجعه اصلی در تهران اتفاق افتاده است و پایتخت در ردیف سوم آمار بالای مبتلایان و فوتی ها قرار گرفته است.

خبرنگاران حریرچی: کرونا شرایط پایتخت را قرمز کرد

ایرج حریرچی سه شنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی درخصوص شرایط قرمز کرونا در تهران اضافه نمود: به دلیل مشاهده اثرات تغییر رفتار مردم، درخصوص مرگ و میر به بازه زمانی 4 تا 6 هفته و برای مشاهده کاهش موارد بستری به یک بازه زمانی 3تا 4 هفته ای نیاز داریم.

او ادامه داد: در حال حاضر تنها تغییر رفتاری که از 15 تیرماه تا به امروز در کشور مشاهده شده است، استفاده بیش از حد از ماسک است اما همچنان بیش از 30 درصد افراد جامعه این موضوع را رعایت نمی نمایند در حالی که آمار استفاده از ماسک باید در کشور به 80 الی 95 درصد برسد، خوشبختانه در کشور میزان تعطیلی، مهمانی، تجمعات و مراسم ترحیم کاهش یافته است.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک و پیشگیری مردم، چرا آمارها باید همچنان رو به افزایش باشد، اضافه نمود: از پانزدهم تیر ماه استفاده از ماسک در کشور اجباری شده و از این طرح حدود 25 روز می گذرد و امیدواریم از چند روز آینده در کشور شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا باشیم.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیشتر استان ها نسبت به وضع گذشته که در رده های آبی و سفید جدول ارزیابی قرار داشتند به رنگ قرمز در آمده اند و این یعنی فاجعه، البته فاجعه اصلی در تهران اتفاق افتاده است و تهران در ردیف سوم آمار بالای مبتلایان و فوتی ها قرار گرفته است و به رنگ ماه های اسفند و فروردین در آمده است، کل فوت روزانه ما در سراسر کشور هزار نفر است یعنی ما سالی 380 هزار فوت داریم، 235 یعنی نزدیک 25 درصد و بیش از یک پنجم فوتی ها به دلیل کرونا است، لذا افراد جامعه باید توجه داشته باشند این هشدار را جدی بگیرند و مراقب بچه ها و جوانان و رفتارهای اجتماعی آنها نیز باشند.

وی در ادامه درخصوص برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم، اضافه نمود: اصل کلی در مراسم عزاداری محرم بر پیشگیری است و ما باید این موارد را به حداقل رسانده و طبق دستورات اسلامی نجات جان یک فرد از اوجب واجبات است بنابراین برای مراسم عزاداری محرم شرایط خاصی در کشور اعمال خواهد شد.

او همچنین درباره بحث های مطرح شده و تصمیم های گرفته شده در این باره گفت: ما در تجمعات سال گذشته رعایت مشکل فاصله گذاری را داشته ایم که اصلاً این تجمع سال جاری ممکن نیست، همچنین تصمیم هایی در مورد دسته های عزاداری گرفته شده است که تقریباً بیرون بودن آنها امکان نخواهد داشت و تجمعات با فضاهای بسته هم ممکن نخواهد بود.

وی توضیح داد: همچنین به افرادی که در این خصوص اظهار نظر می نمایند توصیه می کنم که منتظر فرمایش رهبر معظم انقلاب در این خصوص باشند و ببینند این بزرگان چگونه مراسم می گیرند زیرا همه ما خواستار یک مراسم معنوی مبتنی بر شعور و با حفظ جان تمام مسلمانان هستیم.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1258

به "خبرنگاران حریرچی: کرونا شرایط پایتخت را قرمز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حریرچی: کرونا شرایط پایتخت را قرمز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید