حمله سایبری به شرکت کلونیال پایپ لاین آمریکا، شبکه خط لوله کاملا قطع شد

به گزارش راوه بلاگ، حمله سایبری به یک شرکت عظیم خط لوله در آمریکا، فعالیت تمام شبکه های انتقال مواد سوختی آن را متوقف کرد.

حمله سایبری به شرکت کلونیال پایپ لاین آمریکا، شبکه خط لوله کاملا قطع شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شرکت عظیم خط لوله آمریکایی کلونیال پایپ لاین هدف حمله سایبری قرار گرفته و تمام شبکه آن قطع شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، این شبکه خط لوله، مواد سوختی پالایشگاه های مجاور خلیج مکزیک را به نواحی جنوبی و شرقی آمریکا منتقل می کرد. این شرکت روزانه دو و نیم میلیون بشکه مواد سوختی از جمله بنزین، گازوئیل، سوخت جت و دیگر مشتقات نفتی را به وسیله 8850 کیلومتر خط لوله، جابه جا می کرد.

کلونیال پایپ لاین در بیانیه ای بیان کرد، روز آدینه از وقوع این حمله سایبری آگاه شده و تمام سیستم های خود را برای مهار تهدیدات احتمالی، خاموش نموده است. این حمله موحب توقف موقتی فعالیت این شرکت و آسیب به بعضی از سیستم های فناوری اطلاعاتآن رابه دنبال داشته است.

در این بیانیه آمده است که این شرکت از یک شرکت امنیت سایبری برای تحقیق درباره این حمله هکری درخواست یاری نموده است و مأموران اجرای قانون و دیگر آژانس های فدرال را از وقوع آن آگاه نموده است.

آمریکا ظرف چند ماه گذشته به یکی از اهداف حملات سایبری سنگین تبدیل شده است. سال گذشته هکر ها توانستند به سازمان ها و وزارتخانه های مهم آمریکا دسترسی پیدا نمایند. گفته می گردد این هکر ها ظرف مدت چند ماه و به شکل نامحسوس در حال دریافت اطلاعات حساس آمریکا بوده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2410

به "حمله سایبری به شرکت کلونیال پایپ لاین آمریکا، شبکه خط لوله کاملا قطع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله سایبری به شرکت کلونیال پایپ لاین آمریکا، شبکه خط لوله کاملا قطع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید