حاجی بابایی: زمان مناسبی برای عمل جراحی اقتصادی نیست

به گزارش راوه بلاگ، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 گفت که کمیسیون تلفیق به خاطر حفظ معیشت مردم و شرایط اقتصادی موجود و جلوگیری از تورم و گرانی مضاعف به این نتیجه رسید که فعلا زمان مناسبی برای عمل جراحی اقتصادی با حذف ارز ترجیحی نیست.

حاجی بابایی: زمان مناسبی برای عمل جراحی اقتصادی نیست

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت وگو با ایسنا در توضیح دلیل مخالفت کمیسیون تلفیق با حذف ارز ترجیحی گفت: بحث بر سر این بود که سال آینده ارز ترجیحی در کشور وجود داشته باشد یا خیر که در هر دو طرف مزایا و معایبی وجود داشت.

وی توضیح داد: برداشت ما این بود که اگر در سال 1401 ارز ترجیحی با شرایط موجود وجود نداشته باشد ممکن است معیشت مردم با سختی روبرو شود. به همین دلیل کمیسیون تلفیق برای رعایت حال مردم تصمیم گرفت دولت را در جهتی قرار دهد که با رعایت همه جوانب ارز ترجیحی به نهاده های کشاورزی، دارو و گندم بدهد. این ارز به شکلی در اختیار مردم قرار گیرد که مردم دچار مشکل نشوند. این تصمیم علیرغم تمامی مسائل موجود درباره ارز ترجیحی گرفته شود.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 خاطر نشان کرد: مسائل مردم باعث شد که کمیسیون تلفیق با حذف ارز ترجیحی موافقت نکند. البته امیدواریم در صورت وجود گشایشی برای دولت، مجلس کمک کند که جهت دیگری طی شود.

حاجی بابایی با تأکید بر اینکه تصمیم نهایی را نمایندگان در زمان بررسی جزئیات بودجه در صحن علنی می گیرند، گفت: کمیسیون تلفیق در جلساتی با حضور مسئولان دولتی و استماع نظرات آن ها به این نتیجه رسید که ارز ترجیحی حذف نشود. توضیحات مسئولان دولتی نتوانست ما را برای تصمیمی غیر از این مجاب کند. کمیسیون تلفیق به خاطر حفظ معیشت مردم و شرایط اقتصادی و تورم و گرانی ها به این نتیجه رسید که فعلا زمان مناسبی برای عمل جراحی اقتصادی در کشور نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2869

به "حاجی بابایی: زمان مناسبی برای عمل جراحی اقتصادی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی بابایی: زمان مناسبی برای عمل جراحی اقتصادی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید