جزئیات جدید از آزادسازی سهام عدالت ، امکان ویرایش در سهام عدالت فراهم شد ، در روش غیرمستقیم نمی توان سهام را فروخت

به گزارش راوه بلاگ، آزادسازی سهام عدالت از ابتدا با ابهاماتی شروع شد؛ چون در مورد روش های آزادسازی از قبل اطلاع رسانی نشده بود سهام داران برای انتخاب روش آن سردرگرم شده اند.

جزئیات جدید از آزادسازی سهام عدالت ، امکان ویرایش در سهام عدالت فراهم شد ، در روش غیرمستقیم نمی توان سهام را فروخت

حسن علائی، معاون سازمان خصوصی سازی در مصاحبه با راوه بلاگ جزئیاتی را در مورد نحوه آزادسازی مطرح نمود.

امکان ویرایش روش آزادسازی فراهم شد

بسیاری از سهامداران اظهار نموده اند که در انتخاب روش آزادسازی دچار اشتباه شده اند و درخواست امکان ویرایش دارند؛ علائی در این خصوص گفت: فقط سهامدارانی که تا شب گذشته روش آزادسازی را به اشتباه انتخاب نموده اند و قصد ویرایش دارند، می توانند یک بار دیگر وارد سامانه شوند و روش دیگری را انتخاب نمایند.

وی اضافه کرد: اما همان طور که در سامانه اعلام شده امکان ویرایش آزادسازی دیگر وجود ندارد، یعنی کسانی که از امروز مراحل آزادسازی را انجام می دهند، نمی توانند ویرایشی در انتخاب روش آزادسازی سهام خود انجام دهند.

در روش غیرمستقیم نمی توان سهام را فروخت

اما سوال تعداد بسیاری از سهامداران این بود که آیا با انتخاب روش غیرمستقیم، یعنی واگذار کردن مدیریت و ساماندهی سهام عدالت به شرکت های سرمایه گذاری استانی، امکان فروش سهام وجود دارد؟

معاون سازمان خصوصی در پاسخ به این سوال گفت: سهامداران در صورت واگذاری مدیریت سهام به شرکت های سرمایه گذاری استانی(روش غیرمستقیم) نمی توانند سهام خود را بفروشند، این سهامداران در این روش با یک واسطه سهام خود را مدیریت می نمایند.

وی ادامه دارد: اما اینطور نیست که در این روش کلا امکان فروش وجود نداشته باشد، یعنی فعلا سازوکارهای آن وجود ندارد. همچنین مقرر شده است برای کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب می نمایند سازمان بورس سازوکارها را تصویب و ابلاغ کند.

به گفته علائی، سهام دارانی که می خواهند سهام خود را مدیریت نمایند یا زودتر بفروشند، روش مستقیم را انتخاب نمایند. در این روش 70 درصد سهام معادل 36 شرکت بورسی قابل معامله خواهد بود و برای 13 شرکت دیگر باید مشخص تکلیف صورت گیرد تا وارد بورس گردد.

قانونی برای ثبت نام مجدد سهام عدالت وجود ندارد

در گذشته ثبت نام مجدد سهام عدالت از سوی کسانی که مشمول نیستند بارها مطرح شده بود، اما به تازگی یکی از نمایندگان مجلس یازدهم طی نامه ای به رئیس جمهور اضافه شدن گروه های دیگری از اقشار جامعه را به جمع مشمولان این سهام، خواهان شد.

علایی در واکنش به این نامه مطرح نمود: تا محمل قانونی برای ثبت نام مشمولان جدید ایجاد نگردد، این امکان وجود ندارد.

همچنین طبق گفته وی سهامدارانی که قصد آزادسازی دارند تا روز 10 خرداد ماه باید نسبت به انتخاب روش آن اقدام نمایند که برای این کار باید به سامانه www.samanese.ir مراجعه نمایند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 815

به "جزئیات جدید از آزادسازی سهام عدالت ، امکان ویرایش در سهام عدالت فراهم شد ، در روش غیرمستقیم نمی توان سهام را فروخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از آزادسازی سهام عدالت ، امکان ویرایش در سهام عدالت فراهم شد ، در روش غیرمستقیم نمی توان سهام را فروخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید