جزئیات تغییر در دریافتی بازنشستگان و شاغلان ، زمان پرداخت پاداش 98

به گزارش راوه بلاگ، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزایش یکسان امتیازات حق اولاد و عائله مندی میان شاغلان و بازنشستگان گفت: پاداش خاتمه خدمت تمام بازنشستگان سال 98 حداکثر تا مهر ماه پرداخت خواهد شد.

جزئیات تغییر در دریافتی بازنشستگان و شاغلان ، زمان پرداخت پاداش 98

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، محمد باقر نوبخت در لایو اینستاگرامی خود در مصاحبه با بازنشستگان با تشریح اقدامات اجرا شده در راستای هماهنگی هرچه بیشتری دریافتی بازنشستگان و شاغلان گفت: عمده سؤالات و ابهامات بازنشستگان محترم بر این محور تأکید داشت که شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که حقوق و پرداختی بازنشستگان به هیچ وجه جوابگوی تنگناهای موجود نیست، بر این اساس راهکار قطعی از نظر ما در سازمان برنامه و بودجه این بود که از همه ظرفیت های قانونی برای افزایش سطح رفاه بازنشستگان محترم استفاده گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به این ترتیب در گام نخست با دعوت از نمایندگان تشکل ها و کانون های بازنشستگان نظر آنها در استفاده از ظرفیت های قانونی موجود دریافت شد.

معاون رئیس جمهور گفت: 2 بند از فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد که در آنها به صراحت به حقوق بازنشستگان محترم اشاره شده است، یک بخش در رابطه با ایثارگران و بخش دیگر در مورد حق عائله مندی و حق اولاد بازنشستگان و شاغلان است، بر این اساس بایستی امتیازات در نظر گرفته شده برای شاغلان در این حوزه به طور یکسان برای بازنشستگان نیز لحاظ گردد.

وی اضافه نمود: بر همین اساس افزایش 50 درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد حق اولاد و عائله مندی به طور یکسان میان شاغلان و بازنشستگان بایستی اجرا گردد. افزایش امتیازات مذکور از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به صندوقهای بازنشستگی برای اجرا از اول فروردین ماه ابلاغ شد، هرچند صندوق ها در این خصوص با تنگنای اقتصادی روبرو بودند اما پشتیبانی اعتباری لازم برای افزایش امتیازات مذکور از اول فروردین ماه از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام خواهد شد.

نوبخت در بخش دیگری از مباحث خود به موضوع پرداخت پاداش انتها خدمت بازنشستگان در سال 98 اشاره نمود و گفت: پیش از این برای پرداخت هرچه سریع تر پاداش انتها خدمت کارکنان از سوی سازمان برنامه و بودجه به دستگاه ها ابلاغ شد تا به وسیله فروش اموال مازاد نسبت به پرداخت این بدهی اقدام نمایند.

وی ادامه داد: دستگاه ها اعلام کردند که اموال مازادی برای واگذاری و پرداخت پاداش انتها خدمت در اختیار ندارند، بر همین اساس سازمان برنامه و بودجه تأکید دارد، چه برای سازمان هایی که امکان واگذاری اموال مازاد را در اختیار دارند و چه سایر دستگاه ها پاداش انتها خدمت کارکنان با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه حداکثر تا مهرماه امسال پرداخت گردد.

وی راجع به همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: عده ای برداشت نموده بودند که دولت به دنبال همسان سازی حقوق بازنشستگان با یکدیگر است اما بر اساس قانون پیگیر همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان هستیم.

نوبخت ادامه داد: برای نیل به این هدف در مرحله اول باید فاصله منطقی دریافتی دو گروه بازنشستگان و شاغلان مشخص گردد. از سوی دیگر بایستی نحوه مقایسه حقوق دو گروه بازنشستگان و شاغلان بر حسب میانگین و یا طبقه شغلی مشخص گردد، بر این اساس از نمایندگان کانون های بازنشستگی درخواست شد برای مشخص فرمول و ضابطه مربوطه پیشنهادات لازم را در جلسات آینده ارائه نمایند.

رئیس سازمان بودجه در انتها با ابراز اینکه قطعاً تمامی تکالیف قانونی در مورد پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان اجرا می گردد، گفت: تمامی ظرفیت های باقی مانده در مورد پرداختی بازنشستگان با همراهی نمایندگان تشکل های بازنشستگان آنالیز و احصا شده و موارد لازم در چارچوب بخشنامه بودجه سال 1400 گنجانده خواهد شد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1035

به "جزئیات تغییر در دریافتی بازنشستگان و شاغلان ، زمان پرداخت پاداش 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تغییر در دریافتی بازنشستگان و شاغلان ، زمان پرداخت پاداش 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید