جزئیات اصلاح 98 سنگ قبر در بهشت زهرا

به گزارش راوه بلاگ، عضو شورای شهر تهران در مورد اقدام سازمان بهشت زهرا (س) برای اصلاح 98 سنگ قبر توضیحاتی ارائه کرد.

جزئیات اصلاح 98 سنگ قبر در بهشت زهرا

ناصر امانی در مصاحبه با ایسنا در مورد اصلاح 98 سنگ قبر با تاکید بر اینکه موضوع را مدیرعامل سازمان بهشت زهرا پیگیری کرده است، اظهار کرد: بهشت زهرا قراردادی با خانواده متوفیان دارد که بند اول این قرارداد تاکید دارد که هرگونه نصب تصاویر به ویژه تصویر بانوان غیرمحجبه ممنوع است و خانواده متوفی در این قرارداد متعهد به عمل به این بند می شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برخی از خانواده های متوفیان علی رغم تعهد ارائه شده در قراردادشان، این بند را رعایت نکرده اند، گفت: در چنین مواردی مسولان سازمان بهشت زهرا خانواده های این متوفیان را خواسته اند و به آن ها متذکر شده اند که طبق قرارداد منعقده، اجازه نصب چنین تصاویر غیرمحجبه و مکشوفه ای از متوفیان را نداشته اند.

وی ادامه داد: لذا از خانواده های این متوفیان خواسته شد تا نسبت به تغییر تصویر مکشوفه و غیرمحجبه نصب شده، اقدام کنند که چیزی در حدود 90 خانواده با رضایت کامل اقدام به تغییر سنگ قبر متوفی خود کردند.

امانی در پاسخ به این سوال که چه موضوعی باعث شد تا سازمان بهشت زهرا دست به چنین اقدامی بزند، گفت: بر اساس اعلام مدیرعامل بهشت زهرا، اخیرا بسیاری از خانواده هایی که برای خاکسپاری عزیزانشان و یا زیارت اهل قبور به بهشت زهرا تردد داشتند بار ها پیام داده اند که چرا باید شاهد چنین تصاویری باشند که در شأن یک آرامستان اسلامی نیست؟ لذا آن ها نیز نسبت به موضوع حساس شده اند و در بررسی ها مشخص می شود که متاسفانه چنین اتفاقاتی رخ داده و تا پیش از این نظارت کافی بر این موارد وجود نداشته است.

وی این موضوع را یک پیگیری برای پاسخ به مطالبات مردم و خانواده ها بیان کرد و شرح داد: پیگیری ها برای اصلاح این شرایط وجود دارد و ان شاءالله سازمان بهشت زهرا با دعوت از خانواده های تمام متوفیانی که اقدام به نصب تصاویر مکشوفه و غیرمحجبه کرده اند، از آن ها درخواست تغییر سنگ قبر متوفیانشان را خواهد داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2911

به "جزئیات اصلاح 98 سنگ قبر در بهشت زهرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اصلاح 98 سنگ قبر در بهشت زهرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید