توزیع 234 میلیارد تومان اعتبار در شهرستان رشت، باید پیگیر پروژه های در حال انجام باشیم

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران/گیلان فرماندار رشت تاکید نمود: در حال حاضر اعتبارات شهرستان توزیع شده و از این پس فقط باید پیگیر پروژه های در حال انجام باشیم، لذا از همه مسئولین شهرستانی می خواهم که پیگیری کارها را در اولویت امور قرار دهند تا پروژه ای متوقف نشود.

توزیع 234 میلیارد تومان اعتبار در شهرستان رشت، باید پیگیر پروژه های در حال انجام باشیم

علی فتح اللهی امروز در کمیته برنامه ریزی شهرستان رشت اظهار کرد: متاسفانه عدم ثبات قیمت در بازار مشکلاتی را برای اجرای پروژه ها در پی داشته و باعث ایجاد مشکلاتی برای دستگاه های اجرایی شده است.

فرماندار شهرستان رشت در مورد تخصیص اعتبارات افزود: هر پروژه ای که سرعت بیشتری داشته باشد مطمئنا سریع تر می تواند اعتبارات را از اداره کل مربوطه جذب کند. بعلاوه در اجرای پروژه ها باید محدودیت های آب و هوایی را هم در نظر گرفت لذا باید از زمان به نحو شایسته و احسنت بهره برد.

وی با بیان اینکه سال جاری کل اعتبارات شهرستان رشت 234 میلیارد تومان در دو قالب استانی و متوازن بوده است، گفت: از این مبلغ حدود 64 میلیارد تومان در قالب اعتبارات استانی و 170 میلیارد تومان هم اعتبارات متوازن بوده است.

فتح اللهی اعلام کرد: در تهیه طرح های هادی روستایی باید روستاهایی که از منطقه آزاد منفک شده اند سال جاری در نظر بگیریم لذا باید اولین گام در راستای تهیه طرح هادی باشد. بعلاوه کوشش کردیم از تجربیات سال جاری به ویژه در بحث خشکسالی استفاده کنیم تا در سال آینده با مشکل کمتر روبرو باشیم.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید براینکه باید از همین ظرفیت اعتبارات محدود بهینه استفاده کنیم، اعلام نمود: در اولویت ها و مشخص پروژه ها مثلا در حوزه راه، پروژه هایی را انتخاب کنیم که ضمن دربرگرفتن آسفالت راه های روستایی، شامل شریان های اصلی هم شود و از گره ترافیکی کم کند.

وی افزود: در حال حاضر اعتبارات شهرستان توزیع شده و از این پس فقط باید پیگیر پروژه های در حال انجام باشیم، لذا از همه مسئولین شهرستانی می خواهم که پیگیری کارها را در اولویت امور قرار دهند تا پروژه ای متوقف نشود؛ از این پس به صورت سرزده یا با اطلاع قبلی اقدام به بازدید از پروژه ها می کنیم.

فتح اللهی افزود: باید فرایند توسعه و اجرای پروژه ها با سرعت دنبال شود تا عقب ماندگی های احتمالی جبران شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2622

به "توزیع 234 میلیارد تومان اعتبار در شهرستان رشت، باید پیگیر پروژه های در حال انجام باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع 234 میلیارد تومان اعتبار در شهرستان رشت، باید پیگیر پروژه های در حال انجام باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید