تلاش شورایی ها برای کاهش جلسات شورای شهر تهران بی نتیجه ماند

به گزارش راوه بلاگ، اعضای شورای شهر تهران نتوانستند بر سر کاهش تعداد جلسات شورای شهر در زمان بحران کرونا به جمع بندی برسند.

تلاش شورایی ها برای کاهش جلسات شورای شهر تهران بی نتیجه ماند

به گزارش خبرنگار ، طرح دو فوریتی برای اصلاح آئین نامه برگزاری جلسه شورای شهر تهران در شرایط حساس امروزی در هئیت رئیسه شورای شهر تهران اعلام وصول شد.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در ابتدای بررسی این طرح گفت: آنچه که امروز می توانیم درباره آن بحث کنیم، این است که ما در ماه، 2 جلسه عادی داشته باشیم، اما در بحث جلسه های فوق العاده که روز سه شنبه برگزار می شود، می توانیم به شکل آیین نامه بین خود قرار بگذاریم تا به شکل مجازی صحبت ها انجام شود، اما رأی گیری آن را در صحن عادی انجام دهیم. (بر اساس مصوبه هیئت وزیران باید 4 جلسه در ماه برگزار شود)

رئیس شورای شهر تهران اضافه نمود: من به صلاح نمی دانیم که جلسه شورا را برگزار نکنیم و علت صحبت من این است که ما 70 هزار نیروی شهرداری را ملزم به حضور کردیم، اما خودمان در کار و جلسه حاضر نشویم به صلاح نیست.

هاشمی شرح داد: این پیشنهاد در جلسه هم اندیشی مطرح شد که در ماه 4 جلسه روز یکشنبه را برگزار کنیم، اما در جلسه روز سه شنبه تمام اعضای شورا باید به شکل مجازی پای کار باشند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه خود باید ماهی 6 جلسه برگزار کنیم که پیشنهاد من این است که می توانیم 4 جلسه برگزار کنیم و دو جلسه فوق العاده خود را به شکل مجازی برگزار کنیم.

در ادامه محمود میر لوحی عضو شورای شهر تهران در مخالفت با کاهش تعداد جلسه های شورای شهر تهران گفت: ما نمی توانیم در این شرایط بحران جلسه خود را تعطیل کنیم و نمی توانیم بگوییم که چون سیل و زلزله آمد برویم و در خانه بشینیم و علت صحبت من این است که ببینید در حال حاضر تعطیلی مجلس چه میزان اوضاع کشور را بر هم ریخته و به این اقدام انتقاد می شود.

در نهایت با اظهار نظر های متفاوت اعضای شورای شهر تهران این پیشنهاد بدون رأی گیری بی نتیجه ماند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 660

به "تلاش شورایی ها برای کاهش جلسات شورای شهر تهران بی نتیجه ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش شورایی ها برای کاهش جلسات شورای شهر تهران بی نتیجه ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید