ترامپ دنبال کودتای نظامی است؟

به گزارش راوه بلاگ، خبرنگاران : یک وبگاه لبنانی گزارش کرد، بعضی حدس ها حاکی از آن است که دونالد ترامپ با استفاده از قدرت خود به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح دنبال کودتای نظامی است تا با زور هم که شده قدرت را حفظ کند.

ترامپ دنبال کودتای نظامی است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، وبگاه لبنانی النشره در گزارشی درباره واکنش دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا به نتایج انتخابات این کشور نوشت، از سوم نوامبر گذشته ترامپ از برنامه ریزی برای تغییر نتیجه انتخابات و صحبت از تقلب در این موضوع دست برنداشته و گزارش ها حاکی از آن است که وی با استفاده از قدرت خود به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح دنبال کودتای نظامی است تا با زور هم که شده قدرت را حفظ کند.

در ادامه این گزارش آمده، وارد کردن ارتش آمریکا در سیاست داخلی این کشور پیامدهای فاجعه باری خواهد داشت که از جمله آنها از بین رفتن قدرت نرم آمریکا خواهد بود.

النشره اضافه نمود: مداخله ارتش آمریکا در سیاست داخلی ممکن است به جنگ داخلی منجر گردد؛ اختلافات در اجتماع که چهار سال دوره ریاست جمهوری ترامپ شاهد آن بود و در انتخابات و پس از آن بارزتر شد بدون تأثیرات فاجعه بار بر داخل آمریکا نخواهد بود.

این وبگاه لبنانی در ادامه گزارش کرد، شرایط کنونی آمریکا دوره ای دیگری از تاریخ این کشور را یادآور می گردد، زمانی که اختلافات، تفاوت نظرها درباره برده داری، حقوق ایالت ها، تعرفه های گمرکی و غیره منجر به جنگ داخلی 1861 تا 1865 شد و پیروزی آبراهام لینکلن به عنوان حامی آزادی برده ها، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شعله این جنگ را برافروخت.

در ادامه کوشش های ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات، روزنامه واشنگتن پست یکشنبه (دیروز) مکالمه ضبط شده ای را از رئیس جمهور آمریکا منتشر کرد که وی به صراحت از یک مقام ارشد ایالت جورجیا می خواهد که به تقلب در انتخابات به نفع وی بپردازد. (جزئیات بیشتر)

انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار گردید. جو بایدن با کسب 306 رأی الکترال در این انتخابات پیروز شد. ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورد اما او تا به امروز از پذیرفتن شکست در انتخابات امتناع ورزیده و بارها تأکید نموده است که بایدن با تقلب این انتخابات را برده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1884

به "ترامپ دنبال کودتای نظامی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دنبال کودتای نظامی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید