تاثیر زندگی در ارتفاعات در مقابله با ویروس کووید 19

به گزارش راوه بلاگ، برخی شواهد نشان می دهد که زندگی در نواحی واقع در ارتفاعات بالا نقش حفاظتی در مقابل بیماری کووید 19 دارد.

تاثیر زندگی در ارتفاعات در مقابله با ویروس کووید 19

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، بررسی اخیر نشان می دهد در مقایسه با مناطق پست، وقوع بیماری کووید 19 در مناطق مرتفع نظیر تبت و بخش های از کشور بولیوی و اکوادور که ارتفاع شأن از سطح دریا بیش از 2500 متر است، کمتر است.

کریستیان آریاس ریز، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی دانشگاه لاوال کانادا، در این باره می گوید: ممکن است سازگاری فیزیولوژیکی یا ویژگی های خاص محیطی مرتبط با ارتفاع زیاد، افراد را از بیماری کووید 19 محافظت کند.

گروهی از دانشمندان بین المللی، مکانیسم های مختلفی را برای توضیح این مقاومت احتمالی در برابر عفونت پیشنهاد کردند. این موارد شامل وجود تعداد کمتری از گیرنده های سلولی است که ویروس از آن برای حمله به سلول ها استفاده می کند و همچنین تحمل بیشتر نسبت به غلظت کم اکسیژن در بافت های خود است.

همچنین آنها پیشنهاد می کنند که ویروس در شرایط خشک و سرد ارتفاعات بالا که انتقال آن کاهش می یابد، به خوبی دوام نمی آورد.

تیم تحقیق عنوان می کند سازگاری فیزیولوژیکی افراد با میزان کم اکسیژن در ارتفاعات بالا منجر به میزان کمتر گیرنده های ACE2 در سلول های شأن می شود.

ACE2 گیرنده ای در غشاهای سلولی است که ویروس از آن، برای حمله به سلول ها استفاده می کند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1328

به "تاثیر زندگی در ارتفاعات در مقابله با ویروس کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر زندگی در ارتفاعات در مقابله با ویروس کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید