برگزاری نشست کمیته قانون اساسی جدید سوریه در ژنو

به گزارش راوه بلاگ، رسانه های عربی از آغاز نخستین نشست کمیته کوچک شکل گرفته از کمیته بررسی قانون اساسی سوریه در ژنو خبر دادند.

برگزاری نشست کمیته قانون اساسی جدید سوریه در ژنو

به گزارش گروه بین الملل راوه بلاگ، المیادین پیشتر گزارش داده بود که هیئت دولت سوریه امروز دوشنبه وارد مقر سازمان ملل متحد در ژنو شده تا در نشست کمیته کوچک بررسی قانون اساسی سوریه شرکت کند.

نشست کمیته کوچک بررسی قانون اساسی سوریه شامل 45 عضو است که از روز جمعه گذشته آغاز شده و تا جمعه آینده به مدت یک هفته تمام ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که نخستین نشست کمیته قانون اساسی سوریه روز چهارشنبه گذشته با شرکت همه 150 عضو این کمتیه شامل کنندگان دولت، معارضان و جامعه مدنی سوریه در مقر سازمان ملل متحد در ژنو برگزار گشت. این نشست با انجام دیدارهای هیئت های شرکت کننده روز جمعه گذشته به پایان رسید.

گیر پیترسون کننده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در آغاز این نشست گفت: آغاز کار کمیته بررسی قانون اساسی سوریه گام مهمی برای حل سیاسی بحران این کشور در چهارچوب قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

پیترسون افزود: ما اکنون در برابر لحظه تاریخی قرار داریم و به صورت عملی مهم ترین مسائل جامعه سوریه را بررسی می کنیم و این مردم سوریه هستند که آینده کشورشان را تعیین می کنند.

وی گفت: کمیته قانون اساسی مکلف به تهیه و تدوین پیش نویس اصلاح قانون اساسی و ارائه آن برای همه پرسی توسط مردم سوریه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 35

به "برگزاری نشست کمیته قانون اساسی جدید سوریه در ژنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست کمیته قانون اساسی جدید سوریه در ژنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید