بایدن با اختلاف 10 درصد پیشتاز است

به گزارش راوه بلاگ، نظرسنجی جدید نشان داد، پس از مثبت شدن تست کرونای رئیس جمهور آمریکا و اینکه بیشتر آمریکایی ها معتقدند اگر وی کووید 19 را جدی تر می گرفت می توانست از ابتلا به این ویروس اجتناب کند، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیشترین پیشتازی خود را طی یک ماه اخیر به دست آورد.

بایدن با اختلاف 10 درصد پیشتاز است

این نظرسنجی سراسری خبرگزاری رویترز-پایگاه ایپسوس نشان داد که میزان حمایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و نامزد جمهوری خواهان در انتخابات نوامبر ورای گروه اصلی طرفدارانش بسیار اندک است؛ گروهی که برخی از اعضای آن در مقابل بیمارستان نظامی والتر رید جایی که ترامپ در آن بستری شده است، تجمع کرده اند.

ترامپ بارها شدت و جدیت پاندمی کرونا را به عنوان چیزی که به خودی خود از بین می رود و ناپدید می شود رد کرده و با وجود آنکه میلیون ها تن از مردم آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند و این ویروس باعث تعطیلی مدارس و کسب و کارها شده، جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر را به خاطر استفاده از ماسک به تمسخر گرفت.

این نظرسنجی نشان داد، در بین افراد بزرگسالی که قرار است در انتخابات نوامبر شرکت کنند، 51 درصد از بایدن حمایت می کنند در حالی که 41 درصد اعلام کرده اند که به ترامپ رای خواهند داد. چهار درصد دیگر نیز گفتند نامزد حزب ثالث را انتخاب می کنند و چهار درصد دیگر نیز گفتند که هنوز هیچ تصمیمی نگرفته اند.

پیشتازی 10 درصدی بایدن نسبت به ترامپ یک تا دو درصد بیشتر از پیشتازی هایی است که بایدن در هفته های اخیر به دست آورده بود، اگرچه این افزایش همچنان در دل درصد خطای مثبت و منفی پنج درصد این نظرسنجی واقع شده است.

یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری نوامبر، بایدن برتری اولیه در تضمین به دست آوردن آرای مردمی را حفظ کرده است. اما برای پیروزی ریاست جمهوری، یک نامزد باید تعداد کافی از ایالت های دارای آرای الکترال زیاد را به دست آورد و نظرسنجی ها نشان می دهند که ترامپ در ایالت های کلیدی به اندازه بایدن محبوب است.

ترامپ 74 ساله روز جمعه چند ساعت پس از آنکه در توییتی اظهار داشت به کووید 19 مبتلا شده، به بیمارستان والتر رید منتقل شد.

بیشتر آمریکایی ها همچنان نسبت به این ویروس به شدت ابراز نگرانی کرده اند و این نظرسنجی نشان داد که 65 درصد از جمله 9 تن از هر 10 فردی که خود را دموکرات اعلام کرده و پنج تن از هر 10 تنی که خود را جمهوری خواه اظهار داشتند، معتقدند که اگر ترامپ ویروس کرونا را جدی تر گرفته بود، احتمالا می توانست از ابتلا به این ویروس اجتناب کند.

تنها 34 درصد گفتند که معتقدند ترامپ درباره ویروس کرونا حقیقت را به آنها گفته است در حالی که 55 درصد گفتند که ترامپ حقیقت را نگفته و 11 درصد نیز مطمئن نبودند.

57 درصد از آمریکایی های شرکت کننده در این نظرسنجی گفتند که آنها به طور کلی واکنش ترامپ به پاندمی کووید 19 را تایید نمی کنند؛ آماری که نسبت به نظرسنجی هفته گذشته سه درصد افزایش داشته است.

آمریکایی ها همچنین عمدتا از محدود شدن انتخابات ریاست جمهوری 2020 برای تضمین امنیت همگان حمایت می کنند.

67 درصد از آمریکایی ها خواهان توقف کارزارهای انتخاباتی به صورت فیزیکی و حضوری هستند و 59 درصد معتقدند که مناظرات انتخاباتی باید تا زمان بهبودی کامل ترامپ به تعویق بیفتد.

در حال حاضر مشخص نیست که ابتلای ترامپ به کووید 19 چه تاثیری بر مناظره انتخاباتی بعدی خواهد گذاشت؛ مناظره ای که برای تاریخ 15 اکتبر (24 مهرماه) برنامه ریزی شده است. مناظره انتخاباتی میان کامالا هریس، نامزد معاونت بایدن و مایک پنس، نامزد معاونت ترامپ برای ریاست جمهوری قرار است روز چهارشنبه برگزار شود.

این نظرسنجی خبرگزاری رویترز-پایگاه ایپسوس دوم تا سوم اکتبر به صورت آنلاین، به زبان انگلیسی و در سراسر آمریکا انجام شد. در این نظرسنجی 1005 فرد بزرگسال آمریکایی شرکت داشتند که شامل 596 رای دهنده احتمالی می شود.

شایان ذکر است که تنها حدود 61 درصد از آمریکایی های واجد شرایط در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی شرکت کردند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1518

به "بایدن با اختلاف 10 درصد پیشتاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن با اختلاف 10 درصد پیشتاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید