باشگاه پرسپولیس: تا زمان عذرخواهی رسمی، هیچ گونه همکاری با صداوسیما نخواهیم داشت

به گزارش راوه بلاگ، باشگاه پرسپولیس در واکنش به برخی اظهارات در صداوسیما اطلاعیه ای صادر کرد.

باشگاه پرسپولیس: تا زمان عذرخواهی رسمی، هیچ گونه همکاری با صداوسیما نخواهیم داشت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، باشگاه فرهنگی، ورزشی و مردمی پرسپولیس در پی پخش مطالبی در برنامه صبح روز دوشنبه در تلویزیون ملی ایران بیانیه ای را در اعتراض به رفتار نامناسب تلویزیون و بیان مطالب غیرواقع در صداوسیما که موجب تشویش اذهان عمومی، تنش های اجتماعی و در آینده بروز مسائل امنیتی در استادیوم ها خواهد شد واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است:

متأسفانه پس از رفتار غیرمسئولانه و توهین آمیز مجریان تلویزیون ایران که نسبت به آن پیگیری حقوقی انجام می گردد و انتظار می رفت صداوسیما نسبت به آن واکنش مناسب داشته باشد، صبح امروز دوشنبه شاهد اظهارات توهین آمیز و توأم با کنایه یکی از مجریان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در تلویزیون نسبت به باشگاه پرسپولیس و طرفداران پرشمار آن بودیم. این امر با توجه به گزاره هایی که در اظهارات این مجری بود و در شبکه های اجتماعی سرفصل مشخصی دارد، قابل کتمان نیست.

باشگاه پرسپولیس براین اساس ضمن تأکید بر حق قانونی خود در پیگیری قضایی این موضوع نسبت به مجری مورد اشاره و مجموعه صداوسیما که موجبات و امکانات این توهین و افترا را فراهم آورده است، اعتراض جدی خود را اعلام نموده و بر لزوم عذرخواهی صداوسیما از میلیون ها طرفدار پرسپولیس که هزینه های صداوسیما از جیب آنها تأمین می گردد و مجری مورد اشاره در همان برنامه تلویزیون تأکید دارد. این مجری باید در جریان عذرخواهی بر خلاف واقع بودن ادعای خود تأکید کند.

متأسفانه آنچه که به نظر می رسد صداوسیمای ایران نسبت به آن توجه لازم را ندارد، آثار اتفاقاتی است که در تلویزیون هم رقم می خورد. بیان مطالب کذب و خلاف واقع مصداق توهین به شعور مخاطب، کوشش برای ایجاد انحراف در افکار عمومی و فریب و تشویش اذهان عمومی در پی این سهل انگاری ها روی می دهد هر چند که اصلاً چنین نیتی وجود نداشته باشد. تردید نداریم این موارد بر خلاف رویه و سیاست گذاری های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین ایجاد تنش های اجتماعی، گسترش نفرت و کینه در جامعه، در پی باور دروغ هایی که در شبکه های اجتماعی رواج دارد و به این ترتیب در توسط تلویزیون ایران وجاهت و اعتبار می یابد از آثار ثانویه چنین برخوردهایی است که می تواند تا حد به خطر افتادن امنیت مردم در استادیوم ها و حتی کشیده شده آن به خارج از استادیوم ها پیش برود. آنچه در سال های اخیر روی داده و در حال رشد است، مؤید همین نکته است. فارغ از افرادی که نادانسته به این توهمات دامن زده اند، این شائبه وجود دارد که دست هایی در کار باشد که برای گسترش کینه در جامعه، نهادینه کردن رفتارهای بغض آلود و در نهایت ایجاد آشوب و بلوا در فوتبال در حال برنامه ریزی باشد.

باشگاه پرسپولیس، ضمن دادن اطمینان خاطر به طرفداران مبنی بر پیگیری مواردی که به حق مورد اعتراض و نگرانی آنهاست و دعوت ایشان به خویشتنداری، تأکید می نماید چهار سال قهرمانی پیاپی، کسب سوپرجام ها، تصاحب تمام جام های داخلی در فصل گذشته و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا در شرایط محرومیت و عدم برخورداری از امکانی چون پرواز چارتر که مشکل اصلی بر سر تصاحب عنوان قهرمانی آسیا بود. هزینه های به مراتب کمتر نسبت به تیم هایی که طرفداران آنها مدعی توجه بیشتر به پرسپولیس هستند. مسائل مالی که باعث از دست دادن مربیان پیروز تیم شد، ولی با درایت اجرا شده مربیان پیروز و قهرمان دیگری جذب شدند. عدم بهره برداری و استفاده از حتی یک ریال از منابع عمومی و بیت المال و بسیاری موارد دیگر اثبات نمایند حقانیت پرسپولیس و پرسپولیسی در شایستگی های فنی و مظلومیت آن است.

تردیدی نیست پیروزیتی که نه چهار سال، بلکه پنج سال ادامه دارد و اگر تضییع حقوق سرخپوشان نبود، در این فصل پنجمین قهرمانی پیاپی را تصاحب می کردیم، بدون قابلیت های فنی کادر فنی و بازیکنان، حمایت و پشتیبانی سرسختانه طرفداران، کار سیستمی، ستادی و مالی قوی و البته خواست و اراده خداوند میسر نبود.

باشگاه پرسپولیس، همچنین تأکید می نماید تا زمانی که صداوسیما نسبت به عذرخواهی از طرفداران پرسپولیس، به دلیل خدشه دار کردن احساسات آنها و طرح مطالب غیرواقع اقدام ننماید، از ورود کلیه دوربین های تلویزیونی به محل تمرینات تیم و باشگاه پرسپولیس جلوگیری نموده و عوامل باشگاه و تیم برای مصاحبه برابر دوربین ها حاضر نمی شوند.

باشگاه پرسپولیس تأکید دارد؛ مسائلی مثل کری خوانی ها برای ایجاد فضای نشاط را درک می نماید، اما طرح ادعاهای کذب، دروغ پردازی، وارونه جلوه دادن حقایق و ارائه اطلاعات نادرست به مخاطبان، توهین و متلک پراکنی به پرسپولیس مردمی که صداوسیما از جیب آنها ارتزاق می نماید و نمک آنها را می خورد، قابل توجیه و اغماض نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1237

به "باشگاه پرسپولیس: تا زمان عذرخواهی رسمی، هیچ گونه همکاری با صداوسیما نخواهیم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه پرسپولیس: تا زمان عذرخواهی رسمی، هیچ گونه همکاری با صداوسیما نخواهیم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید