اینجا بیمارستان است یا تجارتخانه بین المللی!

به گزارش راوه بلاگ، اهالی اکباتان با تجمع در مقابل بیمارستان فوق تخصصی زایمان و نازایی داخل شهرک اعتراض خود را مبنی بر توسعه فضای بیمارستان که مشکلاتی را برای بلوک های D1، A5 و B4 به وجود آورده است اعلام کردند؛ تجمعی آرام که با حضور بیش از 70 نفر از شهروندان شکل گرفت.

اینجا بیمارستان است یا تجارتخانه بین المللی!

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

راوه بلاگ - سمیرا نشلی: جمعیت مقابل بیمارستان به آرامی حرکت می نماید و مرد و زن پلاکارد به دست سکوت نموده اند تا نوشته های روی پلاکارد گلایه شان را فریاد بزند. مسائل از یک بیمارستان شروع می شود که چند سالی است به عنوان قطب درمان نازایی تبلیغات می نماید و روزانه جمعیت زیادی از شهرهای مختلف کشور و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس برای درمان به آن مراجعه می نمایند. مینو معتکف نائب رئیس هیئت مدیره بلوک D1 در فاز 3 اکباتان درباره تصمیم تجمع اهالی می گوید: بارها با نامه نگاری و درخواست ملاقات حضوری با مدیریت بیمارستان تصمیم گرفتیم مسائلمان را مطرح کنیم. متأسفانه نه تنها ملاقاتی انجام نشد بلکه جواب سربالا هم شنیدیم. این بار قضیه فرق می کرد. در جریان عملیات توسعه فضای بیمارستان و استقرار کارگاه ساختمانی درهای اورژانس که از سمت ضلع غربی بیمارستان باز می شد به ضلع جنوبی انتقال یافت. این جابه جایی که ما دلیلش را نمی دانیم برای اهالی ساکن در 3 بلوک فاز 3 اکباتان دردسر زیادی ایجاد نموده است. در این محدوده به دلیل کمبود پارکینگ و حجم بالای تردد ماشین تنها امکان تردد یک وسیله نقلیه وجود دارد. حالا شما فکر کنید که محل رفت و آمد ماشین بیماران و آمبولانس هم شده است. این تردد درست در محدوده مسکونی جریان پیدا نموده و نابسامانی و شلوغی زیادی را به همراه داشته است.

معتکف این مشکل را تنها دردسر بیمارستان نمی داند و از آلودگی آب چاه بلوک های همجوار با بیمارستان خبر می دهد و می گوید: بیمارستان تخلفات زیست محیطی هم داشته است. آلودگی آب چاه بلوک جنوبی این بیمارستان باعث شد تا مدیران این مرکز درمانی متهم شوند.

بیمارستان عمومی نیست

روایت شورایاری اکباتان از دردسرها و مسائلی که ساخت این بیمارستان تخصصی برای شهرک ایجاد نموده است به سال هایی برمی شود که قرار بود در اکباتان یک بیمارستان عمومی ساخته شود که همه ساکنان بتوانند از آن استفاده نمایند. ربابه طائفه تبریزی دبیر شورایاری اکباتان می گوید: اینکه می بینید امروز اهالی شهرک مجبورند برای بیان مسائلشان تجمع نمایند دلیلش تصمیم های نادرستی است که سال ها پیش در اکباتان رخ داده. امروز اهالی در اعتراض به توسعه بی رویه و غیراصولی این بیمارستان پلاکارد به دست گرفته اند. در صورتی که طبق طرح جامع اکباتان در این محوطه باید بیمارستان عمومی ساخته می شد. ساخت شهرک اکباتان براساس یک طرح جامع و استاندارد برنامه ریزی شده که متأسفانه به طور کامل به اجرا نرسید. یکی از این موارد ساخت مرکز بهداشتی بود. سال 1374 این زمین توسط مدیریت بیمارستان خریداری شد و پروژه ساخت بیمارستان تخصصی زایمان و نازایی بر زمین زده شد. بیمارستانی که از همه جای کشور و کشورهای خاورمیانه مراجعه نماینده دارد. لزوم ساخت چنین بیمارستانی در شهرک مسکونی اکباتان همچنان برای ما نامعلوم است؛ بیمارستانی که حتی نمی توانیم از بخش اورژانس آن استفاده کنیم. چون همه بخش ها مختص به زنان و زایمان است.

شورایاری اکباتان از تبدیل این بیمارستان به تروماسنتر (بیمارستان مخصوص مصدومان تصادفات جاده ای) خبر می دهد و می گوید: توسعه بی رویه این بیمارستان آسایش اهالی را برهم زده است. مشتری بیشتر به هر قیمتی و بدون در نظر دریافت موقعیت مسکونی شهرک اکباتان دور از اخلاق و قانون است. تبریزی شرح می دهد: حدود یک ماه پیش نامه ای برای مدیریت بیمارستان نوشتیم اما جوابی نداد. درنتیجه اهالی تصمیم دریافتد با تجمع آرام حرفشان را به گوش مسئولان برسانند.

در انتظار اجرایی شدن حکم قضایی

تجمع اهالی از یک طرف و بازدید سرزده فریدون حیدری شهردار منطقه 5 به همراه محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر از محله اکباتان از طرف دیگر بحث نارضایتی اهالی با مسئولان بیمارستان را موضوع روز شهرک اکباتان نموده است. دبیر شورایاری اکباتان درباره این ملاقات می گوید: بازدید مسئولان را مغتنم شمردیم و بحث درگیری با بیمارستان را مطرح کردیم. خوشبختانه دیروز توانستیم با حضور شهردار و عضو شورای شهر وارد بیمارستان شویم. در این بازدید شهردار منطقه 5 از پیگیری این تخلفات اطلاع داد و تأیید کرد که حکم قضایی برای رسیدگی به این تخلفات صادر شده است. امیدوارم نظارت ها و پیگیری ها وعده و وعید نباشد و آرامش اهالی اکباتان تأمین شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 182

به "اینجا بیمارستان است یا تجارتخانه بین المللی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینجا بیمارستان است یا تجارتخانه بین المللی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید