امیدواریم تامین بودجه قطار ملی به سرنوشت تامین 1500 اتوبوس دچار نشود

به گزارش راوه بلاگ، رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: فروردین ماه سال گذشته، رییس جمهور برای تهران دستور شفاهی تامین فوری 1500 اتوبوس ظرف سه ماه را دادند که با گذشت یک سال، حتی یک دستگاه هم از آن تامین نشد، و امیدواریم دستور شفاهی رییس جمهور درباره تامین بودجه لازم برای فراوری قطار ملی مترو نیز به این سرنوشت دچار نشود.

امیدواریم تامین بودجه قطار ملی به سرنوشت تامین 1500 اتوبوس دچار نشود

به گزارش شهر به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران سه شنبه- 24 فروردین ماه- 1400 در ابتدای دویست و هشتاد و ششمین جلسه شورا با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، فرصتی برای بازگشت به اخلاق و انسانیت، روزه داری در اسلام اگرچه فردی ترین عبادت ممکن است، اما آثار اجتماعی گسترده ای دارد که مهمترین آن همدردی با نیازمندان و چشیدن طعم گرسنگی و تشنگی برای همه جامعه است.

او ادامه داد: روزه داری واقعی، تنها به گرسنگی وتشنگی محدود نمی گردد و مهمتر از روزه دهان، رعایت اخلاق و حق الناس و پرهیز از هتک آبرو و آزار دادن دیگران است.

هاشمی در ادامه افزود: شاید این ویژگی روزه داری، سال جاری با توجه به شرایط سخت مالی که بخش بزرگی از جامعه ما را دچار مسائل معیشتی نموده است، اهمیت بیشتری یابد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با کاهش ارزش پول ملی و تورم شدید فعلی، بیشتر دهک های جامعه در تامین مایحتاج اولیه و نیازهای حیاتی خود با مشکل روبرو هستند و شاهد کاهش سبد غذایی و کوچک شدن سفره مردم هستیم.

هاشمی افزود: در ماه رمضان سال جاری که به دلیل شرایط قرمز کرونایی، سفره های افطار جمع های خانوادگی، محبت آمیز وکاری برچیده شده است، وظیفه داریم که بیش از گذشته به فکر سفره های خالی مردم باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه گفتار درمانی و دادن وعده های بدون پشتوانه و دستورات فاقد آثار اجرایی، یکی از مسائل جدی دستگاه ها است که موجب می گردد تنها در رسانه ها و فضای مجازی مسائل حل گردد اما در عمل اتفاق مثبتی رخ ندهد و با این روش، شکم خالی گرسنگان و بحران های گوناگون مالی واجتماعی جامعه رفع نمی گردد.

او گفت: بطور نمونه در فروردین سال گذشته، رییس جمهور با دستور شفاهی و بعد معاون اول رییس جمهور با دستور کتبی و مصوبات قانونی برای تامین فوری 1500 اتوبوس ظرف سه ماه برای تهران دادند که با گذشت یک سال، حتی یک دستگاه هم از آن تامین نشد، سه ماه پیش هم مصوبه ای در ستاد کرونا به تصویب رسید و دچار همین سرنوشت شد و در جلسه رونمایی از قطار ملی، رییس جمهور بازهم دستوری شفاهی برای تامین بودجه ساخت واگن دادند. جایز نیست بودجه های لازم تامین نگردد که امیدواریم به سرنوشت دستورهای قبلی مبتلا نگردد.

هاشمی در ادامه افزود: از مدیریت شهری به خصوص بخش خدمات شهری انتظار داریم در این شرایط سخت، حدبیشتر مساعدت ممکن را در تامین زندگی کارگران و اقشار آسیب پذیر فعال در سازمان بوستان ها، پاکبانان و سایر بخش های شهرداری انجام دهد و هزینه های تبلیغاتی، تشریفاتی و غیر ضروری را حذف کند تا بیش از این شرمسار، عزیزان زحمتکش در شهرداری نباشیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2304

به "امیدواریم تامین بودجه قطار ملی به سرنوشت تامین 1500 اتوبوس دچار نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواریم تامین بودجه قطار ملی به سرنوشت تامین 1500 اتوبوس دچار نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید