اسکوچیچ: نگران نباشید، می دانیم برای آماده کردن تیم ملی باید چه کار کنیم، بازیکنان را از خودشان بهتر می شناسم

به گزارش راوه بلاگ، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با یادآوری اینکه سطحی استاندارد برای انتخاب بازیکنان دارد، مدعی شد بازیکنان تیمش را بهتر از خودشان می شناسد.

اسکوچیچ: نگران نباشید، می دانیم برای آماده کردن تیم ملی باید چه کار کنیم، بازیکنان را از خودشان بهتر می شناسم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان پس از رجحان 3 بر صفر ایران مقابل سوریه در دیداری محبت آمیز گفت: اول از همه این برد را تبریک می گویم. این را هم بگویم لیستی که از بازیکنان داشتیم، چندین بار تغییر کرد و نفرات دیگری را جایگزین کردیم. باید تأکید کنم بابت محدودیت های کرونایی از کشورهای مقصد، علیرضا جهانبخش و سامان قدوس از انگلیس، امیر عابدزاده از پرتغال یا مصدومیت بازیکنانی چون صادق محرمی و مرتضی پورعلی گنجی یا کرونای کاوه رضایی و بازیکنان استقلال لیست ما را تغییر داد.

در این اردو به بازیکنان لیگ پیام دادیم

وی اضافه نمود: ما در بازی های رسمی خرداد ماه قطعاً این بازیکنان را همراه خواهیم داشت، اما این اردو فرصت خوبی بود تا از بازیکنان جوان تر استفاده کنیم و این پیامی برای بازیکنان لیگ بود که آنها را می بینیم.

از عملکرد تیم در نیمه اول راضی تر بودیم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین درباره تقابل با سوریه گفت: از عملکرد تیم در نیمه اول راضی تر بودیم. حریف را تحت فشار قرار دادیم و خیلی خوب بازی کردیم. ما در نیمه اول بهتر عمل کردیم. وقتی در بازی های محبت آمیز شش تعویض انجام می دهید و شش تعویض حریف، طبیعی است که بازی سر و شکل اولیه خود را نداشته باشد.

سعی می کنیم تیم را با کمترین اشتباه آماده کنیم

اسکوچیچ گفت: این آخرین دیدار محبت آمیز ما قبل از بازی های انتخابی جام جهانی بود و سعی می کنیم تیم را با کمترین اشتباه آماده کنیم. ما تیم خوبی داشته و به بازیکنان اعتماد کامل داریم. می توانم بگویم بازی با بحرین را با تمام توان انجام می دهیم و آنها هر کجا بخواهند با ما تقابل کنند، مجبور به مواجهه با ما هستند.

برای انتخاب بازیکنان، یک سطح استاندارد تعریف می کنم

اسکوچیچ در مورد علت دعوت نشدن بازیکنانی چون وریا غفوری و سعید عزت اللهی به تیم ملی گفت: من برای انتخاب بازیکنان، یک سطح استاندارد تعریف می کنم و آنها باید آنطور که انتظار دارم بازی کنند. این را باید با قطعیت بگویم حتی بازیکنان را از خودشان بهتر می شناسم. این حق را هم به من بدهید که قبلاً یکسری تصمیمات درست نبوده است. برای من کیفیت و انسجام تیمی اهمیت دارد و بازیکنانی را انتخاب می کنم که برای من بهتر از بقیه هستند. امیدوارم بازیکنانی که دعوت کردم، جو اردو را گرفته باشند، چون بازیکنان زیادی بودند که از لیست جا ماندند.

زمین باکیفیت پیدا نکنیم برای اردو به کیش نمی رویم

وی راجع به برگزاری اردوی تیم ملی در جزیره کیش پیش از دیدارهای انتخابی جام جهانی و اینکه آیا با توجه به امکانات ضعیف کیش انتخاب این اردو با خود او بوده است یا نه، گفت: قطعاً ما سطح استاندارد را مدنظر داریم که زمین کیفیت لازم را برای ما داشته باشد و اگر نتوانیم زمین باکیفیتی در حد تیم ملی پیدا کنیم، برای اردو به کیش نمی رویم. دلیل انتخاب کیش واضح است، چون در آن موقع از سال شرایط آب و هوایی نزدیکی به بحرین دارد. قبل از رفتن به اردو، همه چیز را بررسی می کنیم و بعد از آن اردو قطعی خواهد شد.

نگران نباشید، می دانیم برای آماده کردن تیم باید چه کار کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه آیا فقط برگزاری اردوی تیم ملی در کیش برای آماده سازی تیم کافی است، چراکه زمان کارلوس کی روش برای بازیکنان داخلی اردوهای جداگانه برگزار می شد، گفت: خدا را شکر که در زمان آقای کی روش، مسئله کرونا وجود نداشت. ما خیلی محدودیت ها داریم. وظیفه مربیگری بازیکنان فقط به تیم ملی محدود نمی شود و باشگاه ها نیز وظیفه پرورش و تمرین بازیکنان را دارند. ما گاهی حتی در فیفادی هم برای برگزاری اردو مشکل داریم و نمی توانیم بازیکن مان را در اختیار داشته باشیم. قانونی وجود دارد که اگر از زمان قرنطینه تیم ها پنج روز گذشته باشد، بازیکن نمی تواند سفر کند و به تیم ملی اضافه شود. تصمیم با من نیست و قوانینی است که باید رعایت کنیم. البته برعکس باقی تیم های گروه که سه بازی دارند، ما چهار بازی خواهیم داشت. هرچقدر بخواهیم حجم تمرینات را بیشتر کنیم، بازیکنان را خسته تر خواهیم کرد. شما نگران نباشید و ما می دانیم باید چه کار کنیم.

نه از خبرنگاران عصبانی هستم و نه از رئیس فدراسیون

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه در تمرین روز 7 فروردین تیم ملی که خبرنگاران با عزیزی خادم صحبت می کردند مدیر روابط عمومی فدراسیون گفت اسکوچیچ از شرایط عصبانی است و آیا عصبانیت او از خبرنگاران بوده است یا رئیس فدراسیون فوتبال، گفت: برای من خیلی مهم است که همه مردم ایران بدانند در تیم ملی چه اتفاقی رخ می دهد، به خصوص شما خبرنگاران. یک سوءتفاهمی در تمرین به وجود آمد. از آنجایی که ما تمرین تاکتیکی می کردیم، قطعاً نمی توانیم اجازه بدهیم عکس یا فیلم از تمرینات تاکتیکی ما منتشر شود. برای همین اجازه ندادیم خبرنگاران بیشتر در تمرین بمانند، اما قول می دهیم در اردوهای بعدی که تمرین تاکتیکی نداشتیم، خبرنگاران بیشتر در تمرین حضور داشته باشند و گزارش تهیه کنند. من از شما عصبانی نیستم و دلیلی ندارد که عصبانی باشم. من نه از شما و نه از رئیس عصبانی نیستم، البته بعد از این بردها دلیلی برای عصبانیت ندارم. شاید گاهی از همسرم عصبانی شوم!

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2209

به "اسکوچیچ: نگران نباشید، می دانیم برای آماده کردن تیم ملی باید چه کار کنیم، بازیکنان را از خودشان بهتر می شناسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ: نگران نباشید، می دانیم برای آماده کردن تیم ملی باید چه کار کنیم، بازیکنان را از خودشان بهتر می شناسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید