از سیستم گلخانه ای فاصله گرفته ایم، از نتایج جهانی شنا راضی هستیم

به گزارش راوه بلاگ، محسن سمیع زاده در مصاحبه با خبرنگاران درباره حضور شناگران ایران در رقابت های قهرمانی دنیا گفت: از 3 سال گذشته که مدیریت تیم های ملی شنا را برعهده داشتم با همکارانم سیستم غیر متمرکز را سرلوحه کارمان قرار دادیم چرا که اعتقادمان این است که باید تعداد شناگران و مربیان در کشور باید افزایش دهیم تا با افزایش کمیت، بستر یاری به کیفیت و کسب نتایج بهتر مهیا گردد.

از سیستم گلخانه ای فاصله گرفته ایم، از نتایج جهانی شنا راضی هستیم

مدیرتیم های ملی شنا ادامه داد: خدا را شکر این اتفاق رخ داد. تعداد شناگران خوب در حال افزایش است و سه شناگرمان پیروز شدند برای نخستین بار سهمیه مستقیم رقابت های جهانی را به دست آورند. البته مهدی انصاری نیز شانس کسب ورودی رقابت های جهانی را داشت اما بنا به دلایلی در مسابقات حاضر نشد. بنیامین قره حسنلو نیز به علت آسیب دیدگی شانه در رقابت ها شرکت نکرد.

وی تاکید نمود: در کنار این شناگران، شناگران خوب دیگری مانند متین سهران، هومر عباسی، علی رشیدی و علی جعفری را داریم. کم کم از سیستم گلخانه ای در حال فاصله گرفتن می باشیم.

وی گفت: باید از دل کمیت به کیفیت لازم برسیم. در حال حاضر حدود 12 شناگر خوب در اختیار داریم که برای حد نصاب های جهانی و المپیک های آینده کوشش می نمایند. اینها اتفاق خوب و خرسندی است. اما در کنار آنها ضعف هایی نیز داریم که نمی توانیم منکرشان شویم. برای مثال سانس تمرینی شناگران کم است و با کمبود مسابقات تدارکاتی روبرو می باشیم. همانطور که تیم های فوتبال و والیبال احتیاج به ملاقاتهای تدارکاتی دارند شنا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مدیرتیم های ملی شنا اضافه کرد: متاسفانه در 3 سال گذشته حتی یک مسابقه تدارکاتی نداشتیم و ملی پوشان پیروز شدند با این شرایط وارد عرصه بزرگی مانند مسابقات قهرمانی جهان شدند که جایگاه شناگران بزرگ جهان است و قطعا استرس بخشی از انرژی ملی پوشان را گرفت. از نتایج راضی هستیم. اتفاقات خوبی رخ داد و مهرشاد اصغری و متین بالسینی رکوردهایشان را ارتقا دادند. از رکوردها راضی هستیم.

محسن سمیع زاده در سرانجام گفت: در گذشته ملی پوشان حداقل 5 تا 6 ماه در خاک اروپا تمرین می کردند و مسابقات تدارکاتی متعددی برگزار می شد اما در چند سال اخیر شناگرانمان فقط در شهرهای خودشان تمرین نموده اند و ملاقات تدارکاتی برگزار نشد و پیروز شدند ورودی مسابقات جهانی و المپیک را به دست آورند. اگر برنامه های عملیاتیمان اجرا گردد در طول دوره یکساله و برگزاری 9 ملاقات تدارکاتی شک نکنید که در بازیهای آسیایی سال آینده می توانیم نتایج خوبی کسب کنیم. باید پله پله پیش رویم و فاصله ها را کم کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2829

به "از سیستم گلخانه ای فاصله گرفته ایم، از نتایج جهانی شنا راضی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سیستم گلخانه ای فاصله گرفته ایم، از نتایج جهانی شنا راضی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید