احتمال کاهش ساعت تردد به 18 در شب یلدا

به گزارش راوه بلاگ، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد که قرار نیست روزهای 29 و 30 آذر تعطیل گردد و فقط کاهش ساعت تردد از 21 به 18 برای جلوگیری از برگزاری دورهمی های شب یلدا، در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و آنالیز می گردد.

احتمال کاهش ساعت تردد به 18 در شب یلدا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، علی رضا رییسی روز دوشنبه درباره احتمال کاهش ساعت تردد به 18 در شب یلدا بیان نمود: احتمالا روز سه شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا درباره محدودیت ها برای شب یلدا تصمیم گیری می گردد.

وی ادامه داد: قرار نیست روزهای شنبه یا یکشنبه تعطیل باشد و فقط محتمل است که منع تردد از ساعت 21 به ساعت 18 کاهش پیدا کند تا از برگزاری دورهمی های شب یلدا جلوگیری گردد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بعضی گفته اند که کل شهرها در شب یلدا تعطیل می شوند که به هیچ عنوان این موضوع مطرح نیست. به دنبال تعطیلی نیستیم، زیرا این تعطیلی هیچ اثری ندارد و محدودیت تردد از ساعت 18 برای کاهش تردد در سطح شهر است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: توصیه این است که دورهمی های خانوادگی در شب یلدا کم گردد، زیرا برگزاری این دورهمی ها می تواند تمام دستاوردهای ما در هفته های اخیر را از بین ببرد.

حسن روحانی رییس جمهوری روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: همه باید توجه کنیم که یک عامل یا دستورالعمل کافی نیست. یک ماسک به تنهایی یا شستن دست به تنهایی یا فاصله اجتماعی به تنهایی کافی نیست. تمام این دستورالعمل ها هر کدام یک تاثیری دارند و باید کنار هم جمع شوند تا ما را از این ویروس نجات بدهد. به خصوص الان فصل زمستان است و مردم در اتاق دربسته هستند و تهویه هوا ممکن است مناسب نباشد.

وی بیان نمود: همه مردم در این چند هفته کوشش کردند. آمار ما در حال حاضر شادمان نماینده است. همه نمودارهایی که به سمت آسمان می رفت، سر به زیر و متواضع شدند و به سمت پایین می آیند. این به دلیل کوشش همه متخصصان است. شاهد این شرایط خوب هستیم، خدای نکرده این شرایط خوب می تواند با شب یلدا به هم بریزد. ممکن است خانواده ها در شب یلدا دور هم جمع شوند و دو هفته بعد شاهد موج بیماری و مرگ و میر باشیم. برای شب یلدا مردم مراقبت نمایند. این شب یلدا را در فضای مجازی و الکترونیکی برقرار نمایند، بدون این که یکدیگر را از نزدیک ببینند. مراسم سال جاری را باید به این صورت انجام بدهیم و غیرحضوری باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1788

به "احتمال کاهش ساعت تردد به 18 در شب یلدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال کاهش ساعت تردد به 18 در شب یلدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید