احتمال اعمال محدودیت های کرونایی برای کسب وکارهای غیرضروری و خودروهای شخصی از 20 آبان تا 20 آذر

به گزارش راوه بلاگ، تهران (پانا) - رئیس جمهوری، اعمال محدودیت ها در مراکز 25 استان کشور را گامی موثر در فرایند مبارزه با بیماری کرونا برشمرد و تاکید نمود لازم است این فرایند در چارچوب مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، پیگیری و اقدامات لازم تداوم یابد.

احتمال اعمال محدودیت های کرونایی برای کسب وکارهای غیرضروری و خودروهای شخصی از 20 آبان تا 20 آذر

حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مبارزه با کرونا پس از استماع گزارش های فرمانده عملیاتی قرارگاه ستاد ملی مبارزه با کرونا و روسای کمیته ها از اقداماتشان درخصوص اجرا و نظارت بر مصوبات ستاد و جلسات هماهنگی که با سایر دستگاه های دخیل طی هفته جاری برگزار شده، گفت: مصوبات ستاد ملی و آنچه که در کشور درخصوص مبارزه با کرونا در حال اجرا است، حاصل مطالعات و آنالیز های علمی و یافته های کارشناسی مختصصان و مسوولان مربوطه در کمیته ها و همچنین تجارب ماه های گذشته است.

روحانی با تاکید بر اینکه کاستن فرایند شیوع بیماری و کاهش تعداد مراجعه نمایندگان به مراکز درمانی بویژه بیماران بستری، اولویت نخست و تنها راه کار برای خروج از شرایط کنونی است، گفت: از این منظر مداخله فوری به وسیله اعمال محدودیت های شدید در مناطق قرمز به عنوان راهکاری موثر خواهد بود.

رئیس جمهوری اظهار داشت: در کنار اقدامات قبلی در اعمال محدودیت ها، کمیته بهداشت و درمان با همکاری سایر دستگاه ها و کیمته ها در ایجاد مراکز مراقبتی و استفاده از ظرفیت ها و مراکز اقامتی و تقویت ظرفیت درمانی در مراکز سرپایی و در عین حال درمان بیماران با علایم خفیف در منزل می بایست مورد توجه قرار گیرد. استفاده از نقاهتگاه مناسب هم یکی از راهکارهای موثر در کاهش بیماران بستری در بیمارستان است.

روحانی توضیح داد: با توجه به مصوبه ستاد ملی درخصوص دورکاری کارکنان، قرارگاه عملیاتی ستاد ملی موظف است بر اجرای این مصوبه در تمامی دستگاه های دولتی و غیر دولتی نظارت دقیق انجام دهد.

رئیس جمهوری با تاکید بر لزوم حرکت هماهنگ و نظام مند تمامی ارکان دخیل بویژه قرارگاه عملیاتی در چارچوب مصوبات ستاد ملی برای نظارت بر فرایند اجرای این مصوبات گفت که محدودیت های ایجاد شده در مراکز 25 استان کشور نیز در چارچوب همین یافته ها اعمال شده است.

رئیس جمهوری همچنین توضیح داد: فرمانده قرارگاه علمیاتی ستاد ملی موظف است تمامی اقدامات اجرایی خود را بر اساس مصوبات ستاد ملی و با مشارکت همه کمیته ها انجام دهد.

روحانی اضافه نمود: درخصوص رعایت پروتکل ها همچنان احتیاج به اجرای دقیقتر و هماهنگ تر میان تمام ارکان هستیم تا سریعا بعضی ناهماهنگی ها در اجرای مصوبات از بین برود.

رئیس جمهوری با بیان اینکه اعمال جریمه ها باید با آگاهی بخشی از ابعاد مختلف جرائم باشد، قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را موظف کرد با همکاری کمیته تبلیغات، چارچوبی را برای اعلام خاطیان تدوین و در رسانه ها معرفی کند.

روحانی همچنین بار دیگر کنترل و رهگیری دقیق بیماران مبتلا به کرونا که دوران درمان و قرنطینه را سپری می نمایند، بسیار مهم و ضروری دانست و با اشاره به اقدامات و هماهنگی های ایجاد شده میان وزارت خانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این عرصه، بر فرایند تقویت این همکاری ها تاکید نمود.

رییس جمهوری در این جلسه با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت و درمان دستگاه اصلی و محوری معین مصادیق محدودیت ها در مناطق حاد خواهد بود، بر استفاده از ظرفیت حداکثری مراکز درمانی کشور که تحت اختیار دستگاه ها و نهادهای دولتی و نیروهای مسلح است و الحاق این مراکز به طرح درمان بیماران کرونا تاکید و بر همکاری با وزارت بهداشت و درمان از سوی این دستگاه ها دستورات لازم را صادر کرد.

روحانی همچنین با اشاره به گزارش فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا از کنترل 86 درصدی رفت و آمدها به مراکز 25 استان کشور، گفت: دستاوردها و نقاط ضعف اعمال چنین محدودیت هایی باید به شکل هوشمند آنالیز و در جهت کاستن از نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت آن گام برداشت.

در این جلسه پیشنهاد کمیته های امنیتی و اجتماعی و بهداشت و درمان درخصوص اعمال محدودیت های شدیدتر برای مدیریت سریعتر مقابله با شیوع بیماری، موضوع تعطیلی کسب و کارهای غیرضروری در تمامی مراکز استان ها از ساعت 18 هر روز از تاریخ 20 آبان ماه تا 20 آذرماه و ممنوعیت تردد خودروهای شخصی در همه مراکز استان ها از تاریخ 20 آبان تا 20 آذر امسال از ساعت 21 تا 4 بامداد مورد بحث و آنالیز نهاده شد و مقرر شد برای تصویب به جلسه روز شنبه ستاد ملی ارائه گردد.

در این جلسه همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ارائه گزارشی از فرایند موفقیت آمیز فراوری کیت های تشخیص سریع کرونا در داخل کشور با اعلام اثربخشی 98 درصدی این پروژه در مقایسه با نمونه های خارجی آن، از فراوری انبوه روزانه 180 هزار کیت سریع تشخیص کرونا در داخل کشور اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 1639

به "احتمال اعمال محدودیت های کرونایی برای کسب وکارهای غیرضروری و خودروهای شخصی از 20 آبان تا 20 آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال اعمال محدودیت های کرونایی برای کسب وکارهای غیرضروری و خودروهای شخصی از 20 آبان تا 20 آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید