آیا افراد واکسینه شده، در صورت داشتن علائم باید آزمایش کرونا بدهند؟

به گزارش راوه بلاگ، بر اساس آخرین راهنمای مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها ایالات متحده (CDC) اگر افراد به طور کامل واکسینه شوند حتی اگر در معرض فرد مبتلا به کووید قرار گیرند نیازمند تست کرونا نیستند مگر این که علائمی مانند تب، سرفه و یا خستگی داشته باشند.

آیا افراد واکسینه شده، در صورت داشتن علائم باید آزمایش کرونا بدهند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، این راهنمای جدید منعکس نماینده نتایج تحقیقاتی است که بیان می نماید، افراد واکسینه شده در معرض خطر کمتری از بیماری سخت و شدید قرار دارند و اگر به عفونت مبتلا شوند ویروس را کمتر به دیگران انتقال داده و علائم آنان احتمالا خفیف تر است.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها ایالات متحده اعلام نموده است، افراد واکسینه شده می توانند از غربالگری معمول محل کار خارج شوند، البته بسیاری از شرکت ها چنین غربالگری ندارند اما آنالیز بیشتر برای افرادی که در پناهگاه بی خانمان ها زندگی می نمایند و یا برای زندانیان به دلیل خطر بیشتر انتقال توصیه می گردد.

همچنین این دستورالعمل در خصوص پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان مراقبت های بهداشتی که هنوز به آزمایش احتیاج دارند، اعمال نمی شوند.

گفتنی است، این راهنما ممکن است بر اساس کشورها متفاوت باشد.

شهروندان آمریکایی که از خارج به این کشور برمی گردند همچنان باید تست منفی کووید-19 ارائه دهند و اگر جواب آزمایش آنان مثبت باشد باید 10 روز قرنطینه شوند.

بسیاری از کارشناسان انتظار دارند، CDC با افزایش آمار افراد واکسینه شده آزمایش ها را برای افراد واکسینه دارای علائم نیز کاهش دهد چون بسیاری از سرماخوردگی ها و بیماری های ویروسی علائم مشابه به کووید-19 دارند درنتیجه با کاهش بسیاری از آزمایش های غیرضروری در پاییز روبرو خواهیم شد.

واکسن ها کارایی دارند اما 100 درصد موثر نیستند

دکتر اریف. ار. ساروری از دانشگاه ویرجینای غربی ایالات متحده می گوید: محققان طی سال گذشته واکسن های شگفت انگیز کووید-19 فراوری کردند. کارایی بالای این واکسن ها در محیط کنترل شده از نظر آزمایش های بالینی با اثربخشی آنها در زندگی واقعی مطابقت دارد. واکسن های mRNA ساخته شده توسط شرکت فایزر و شرکت مدرنا بیش از 90 درصد از بستری شدن در بیمارستان یا مرگ پیشگیری می نمایند.

این بدان معنا نیست که شما از همان درجه محافظت در برابر آلودگی برخوردار هستید نتایج آخرین تحقیقات تخمین می زند که واکسن های mRNA از 70 درصد تا 85 درصد از آلودگی محافظت می نمایند اما نمی توان دریافت که آیا فردی کاملا محافظت شده است یا اگر در معرض ویروس کرونا قرار گیرد ممکن است به بیماری خفیف مبتلا گردد و یا ویروس را منتشر می نماید یا خیر، به همین دلیل آزمایش هنوز مهم است.

هنگامی که فردی پس از واکسیناسیون کامل به ویروس کرونا آلوده می گردد در برابر ویروس حفاظت می گردد اما ابتلا فرد به تعادل بین دو عامل شدت قرار دریافت در معرض فرد آلوده و صلاحیت ایمنی فرد بستگی دارد.

شدت قرار دریافت در معرض فرد آلوده به ویروس، مدت زمان مکالمه و تماس بین فرد آلوده و سالم است. صلاحیت ایمنی، مربوط به محافظت ذاتی بدن در برابر کووید-19 است. افراد واکسینه نشده که هرگز به ویروس کرونا آلوده نشده اند هیچ گونه محافظتی ندارند (این یک ویروس کاملا جدید است) در حالی که افراد کاملا واکسینه شده بسیار محافظت می شوند.

طبق آمار CDC از تاریخ 30 آوریل، در افراد واکسینه شده 10262 عفونت سارس-کوو-2 (SARS-CoV-2) در ایالات متحده مشاهده شده است. این موارد معمولا بدون علامت یا فقط موارد خفیف هستند و منجر به بستری شدن در بیمارستان نمی شوند. این موارد همچنان ادامه خواهد داشت و اگرچه این افراد نسبت به افراد واکسینه نشده کمتر ویروس کرونا را به دیگران منتقل می نمایند اما محتمل است انتقال دهنده باشند.

خوشبختانه دنیا خوش شانس بوده است که به طور خاص واکسن های mRNA از محافظت قابل توجهی در برابر انواع اصلی ویروس که تا به امروز پدیدار شدند، برخوردار هستند. اما ممکن است که در بعضی از زمان ها ویروس کرونا جهش یابد و از محافظت در برابر واکسن ها به طور جزئی یا کامل نجات یابد. این دلیل خوب دیگری برای آزمایش در صورت احساس بیماری است.

همان طور که میزان واکسیناسیون افزایش و تعداد موارد روزانه در ایالات متحده و سایر کشورها کاهش می یابد، مهم است که همچنان مراقب ویروس کرونا باشیم. آزمایش کووید-19 به مسئولان این امکان را می دهد تا میزان ویروس موجود در یک جامعه را ردیابی نمایند و نتایج آزمایش های مثبت می تواند از انتشار ندانسته ویروس به دیگران پیشگیری کند. بنابراین لطفا در صورت بروز علائم آزمایش شوید حتی اگر کاملا واکسینه شده اید.

آیا با واکسیناسیون افراد شنا در استخر ایمن است؟

با ورود به فصل گرما بسیاری از افراد مشتاق رفتن به استخر هستند اما آیا در اوضاع کنونی شنا در استخر ایمن است؟ دکتر ریچارد کندی، متخصص بیماری های عفونی در کلینیک مایو در مینه سوتا ایالات متحده اظهار کرد: شنا کردن در اوضاع همه گیری بر اساس بعضی موارد از جمله این که چند نفر در اطراف شما هستند و چقدر با آنها تعامل نزدیک دارید می تواند ایمن و یا خطرناک باشد.

وی اضافه کرد: البته شنا در استخرهای روباز به دلیل گرم بودن هوا و احتمال گرم شدن آب استخر خطر انتقال را تاحدودی محدود می نماید.

وی اعلام نمود: به دلیل افزایش تعداد افراد واکسینه شده معمولا موارد کمتری از ابتلا به کووید-19 در طول تابستان وجود دارد، بنابراین کمتر محتمل است که با یک فرد آلوده در تماس باشید اما همچنان چند مورد خطر وجود دارد، به طور معمول، بچه ها و افراد جوان در استخر حضور دارند و در حال حاضر در برنامه واکسیناسیون نیستند. افراد جوان تر نیز در صورت آلودگی به طور معمول علائم کمتری نشان می دهند، این بدان معناست که آنان بدون اطلاع از بیماری شنا و آلودگی ایجاد می نمایند. خاتمه، در استخر، فریاد و خنده زیادی وجود دارد که می تواند مقدار بیشتری از ذرات ویروسی در هوا پخش کند.

کندی تاکید نمود: به طور کلی موردی کاملا ایمن وجود ندارد و همچنان خطر وجود دارد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 2454

به "آیا افراد واکسینه شده، در صورت داشتن علائم باید آزمایش کرونا بدهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا افراد واکسینه شده، در صورت داشتن علائم باید آزمایش کرونا بدهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید