آمریکا احتمالا معافیت همکاری هسته ای با ایران را تمدید خواهد نمود

به گزارش راوه بلاگ به نقل از جویش نیوز سیندیکیت، منابع آمریکایی اعلام نموده اند که مقامات این کشور به احتمال زیاد معافیت های مرتبط با همکاری شرکت های خارجی با ایران در بخش هسته ای براساس توافق برجام را تمدید خواهد نمود.

آمریکا احتمالا معافیت همکاری هسته ای با ایران را تمدید خواهد نمود

این خبر را دو منبع آمریکایی اعلام نموده اند و افزوده اند که در این ارتباط میان وزارت خزانه داری و وزارت خارجه این کشور اختلاف نظر وجود دارد، و اگرچه خزانه داری آمریکا از تمدید این معافیت ها حمایت می نماید، اما وزارت خارجه با تمدید معافیت های همکاری هسته ای با ایران مخالف است.

با وجود خروج یکجانبه دولت ترامپ از توافق هسته ای برجام، اما این معافیت های مرتبط با همکاری های هسته ای شرکت های خارجی با ایران ذیل برجام تا کنون تمدید شده است و تمدید این معافیت ها تا کمتر از 60 روز دیگر به سرانجام می رسد.

عمده معافیت های همکاری هسته ای شرکت های خارجی مرتبط با همکاری ها در بخش هسته ای اراک، بوشهر و رآکتور تحقیقاتی تهران است.

در این گزارش به نقل از یک مقام رسمی آمریکایی گفته شده که این برای نخستین بار است که منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا برخلاف برنامه کاری ترامپ از تمدید معافیت های همکاری هسته ای با ایران دفاع می نماید و جهت جان کری، وزیرخارجه سابق آمریکا را در پیش می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: raveblog.ir شناسه مطلب: 636

به "آمریکا احتمالا معافیت همکاری هسته ای با ایران را تمدید خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا احتمالا معافیت همکاری هسته ای با ایران را تمدید خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید